6. jul 2012.

Poseta dr Miodraga OljaČe Institutu tehniČkih nauka SANU

Dr Miodrag Oljača, tehnički direktor Kabot korporacije (Cabot Corporation) iz Albukerkija, Novi Meksiko, SAD, na poziv dr Olivere Milošević, naučnog savetnika Instituta tehničkih nauka SANU, posetio je 29. juna 2012. naš Institut i održao izvanredno predavanje pod naslovom Novi materijali za litijum-jonske baterije (New Materials for Li-ion Battery Applications).

Predavanje je izazvalo ogromno interesovanje svih prisutnih, tako da je nakon predavanja vođena intenzivna diskusija o aktuelnim programima Kabot korporacije, o stanju istraživanja iz domena litijum-jonskih i olovnih baterija, kao i o mogućnostima saradnje sa Institutom tehničkih nauka SANU u oblasti litijum-josnkih baterija i luminescentnih materijala.

KONTAKT:

dr Olivera Milošević, naučni savetnik