20. avgust 2010.

37. meĐunarodno svetovanje SlovaČkog druŠtva za hemijsko inŽenjerstvo
24–28. maj 2010. godine, Visoke Tatre, Slovačka

Konferenciju je organizovalo Slovačko društvo za hemijsko imženjerstvo u saradnji sa Institutom za hemijsko i biohemijsko inženjerstvo Slovačkog tehnološkog univerziteta. Cilj konferencije je predstavljanje najnovijih rezulatata istraživanja i tehničkih i tehnoloških dostignuća u oblasti hemijskog i biohemijskog inženjerstva, primene mašinstva u hemiji, kontrole procesa u hemijskoj i prehrambenoj industriji, sa posebnim akcentom na racionalno korišćenje izvora energije, ekologiju i upravljanje rizicima.

Učesnici su svoje rezultate predstavili u okviru sednice usmenih predavanja i posterske sednice, a imali su priliku da čuju i veoma zanimljiva plenarna predavanja i predavanja po pozivu. Svi predstavljeni radovi objavljeni su u zborniku saopštenja sa skupa na CD-ROM-u.

Predstavnik Instituta tehničkih nauka SANU, dr Branimir Jugović, na ovom skupu je uspešno prezentovao dva rada, koja su u celosti objavljena u zborniku saopštenja:

Improved electrolyte for zinc-polyaniline batteries
B.Z. Jugović, T. Lj. Trišović, J. Stevanović, M. Gvozdenović, B.N. Grgur

Characteristics of polyaniline lead-dioxide power sources
M. M. Gvozdenović, T. Lj.Trišović , J. S. Stevanović, B. Z. Jugović, B. N. Grgur

Radovi su postigli zapažen odziv, s obzirom na rastuće interesovanje za ovu oblast i imajući u vidu da elektrohemijski izvori o kojima je bilo reči u ovim radovima, zadovoljavaju tri E kriterijume koji su ključni za praktičnu primenu.

Detaljnije informacije o konferenciji: http://sschi.chtf.stuba.sk/call.htm

KONTAKT:

dr Branimir Jugović