23. septembar 2009.

Institut tehniČkih Nauka sanu kao treĆi organizator ModTech konferencije

Prva međunarodna konferencija „Modern Technologies in Machine Manufacturing Technology – TMCM“ održana je 1995. godine. Počev od 1999, u skladu sa sporazumom sklopljenim između Odeljenja za tehnologiju proizvodnje mašina Tehničkog univerziteta „George Asaki“ u Jašiju, Rumunija, i Moldavskog tehničkog univerziteta u Kišinjevu, naziv konferencije je promenjen u „Modern Technologies, Quality, Reorganization – TMCR“. Konferencija se održava svake godine u Jašiju i Kišinjevu, naizmenično. Od XIII konferencije ova manifestacija nosi naziv "Modern Technologies, Quality and Innovation – ModTech" – New face of TMCR.

Članovi Organizacionog odbora iz Jašija i Kišinjeva odlučili su da se, počev od XIV konferencije, koja će se u maju 2010. održati u Moldaviji, Institut tehničkih nauka SANU uključi kao treći organizator ModTech konferencije.

Detaljnije informacije: http://www.modtech.ro/