Digitalni repozitorijum

28. oktobar 2021.

Prvi sastanak Upravnog odbora COST akcije CA20130 - European MIC Network – New paths for science, sustainability and standard

Saradnici Instituta tehniičkih nauka SANU prisustvovali su prvom sastanku Upravnog odbora COST akcije CA20130 - European MIC Network – New paths for science, sustainability and standards, održanom 26-27. oktobra 2021. godine u virtuelnom okruženju.

Projekat ima za cilj uspostavljanje evropske mreže istraživača koji se bave korozijom usled dejstva mikroorganizama. Na projektu učestvuju partneri iz Bugarske, Hrvatske, Kipra, Češke, Danske, Finske, Francuske, Nemačke, Grčke, Mađarske, Italije, Holandije, Norveške, Poljske, Portugalije, Srvije, Slovenije, Španije, Švajcarske, Turske i Velike Britanije, a aktivnosti će se realizovati kroz pet radnih grupa.

U COST akciji učestvuje sedam israživača iz Instituta tehničkih nauka SANU: dr Smilja Mrković (član Upravnog odbora COST akcije), dr Lidija Mančić, dr Nenad Ignjatović, dr Ana Stanković, dr Suzana Filipović, dr Ivana Dinić i Katarina Aleksić, doktorand.

Zvanični veb-sajt: https://www.cost.eu/actions/CA20130

COST Action