Logo ITN SANU

Beograd, Kneza Mihaila 35/IV

raspisuje konkurs za izbor

DIREKTORA INSTITUTA

Pored opštih, Zakonom propisanih uslova kandidat treba da ispunjava i uslove propisane članom 20 Statuta Instituta tehničkih nauka SANU.
Kandidat mora da bude:

1. član SANU iz odgovarajuće oblasti nauka, ili
  2. zaposlen u ITN SANU u naučnom zvanju, ili
  3. ugledni profesor univerziteta.

Izbor u zvanje direktora je na period od 4 godine. Izabrani direktor mora biti u stalnom radnom odnosu sa punim radnim vremenom u Institutu.

Kandidat je obavezan da uz prijavu dostavi stručnu biografiju, dokaze o ispunjenosti gore navedenih uslova, predlog programa rada Instituta za izborni period za koji konkuriše i potvrdu da nije osuđivan na kaznu zatvora od najmanje šest meseci i da mu nisu izrečene mere bezbednosti u skladu sa zakonom kojim se uređuju krivična dela, i to:

• obavezno psihijatrijsko lečenje i čuvanje u zdravstvenoj ustanovi;
  • obavezno psihijatrijsko lečenje na slobodi;
  • obavezno lečenje narkomana;
  • obavezno lečenje alkoholičara;
  • zabrana vršenja poziva, delatnosti i dužnosti.

Predlog programa rada treba da sadrži viziju razvoja Instituta i akcioni plan za mandatni period.

Prijavu i ostale materijale dostaviti na adresu Instituta tehničkih nauka SANU u roku od 30 dana od 15. septembra 2022. godine (dan objavljivanja konkursa u dnevnom listu Politika).

Dodatne informacije se mogu dobiti telefonom (011/2636-994 i 2185-437), upitom elektronskom poštom na adresu  its@itn.sanu.ac.rs, ili saznati na veb strani www.itn.sanu.ac.rs.