Predavanje dr Ritma Singa o prognozi proizvodnje fotonaponskih elektrana zasnovanoj na mašinskom učenju

Institut tehničkih nauka SANU poziva vas na predavanje dr Ritma Singa (Rhythm Singh), docenta na Odseku za hidro i obnovljivu energiju Indijskog instituta za tehnologiju u Rurkiju, Indija.

Predavanje dr Singa pod naslovom Istraživanja u oblasti prognoze proizvodnje fotonaponskih elektrana zasnovane na mašinskom učenju deo je bilateralnog projekta saradnje između Srbije i Indije Prognoza proizvodnje fotonaponskih elektrana zasnovana na mašinskom učenju za podršku integraciji u mreže u različitim klimatskim zonama širom Srbije i Indije.

Predavanje će se održati u prostorijama Instituta tehničkih nauka SANU (soba 407) 24. juna 2024. godine, s početkom u 11.00 časova.

Lecture Explorations in Machine Learning-based Solar PV Forecasting