Učešće saradnika ITN SANU na konferenciji CNN Tech 2024

Konferencija CNN Tech 2024 (International Conference of Experimental and Numerical Investigations and New Technologies) održana je u Beogradu, 24–27. juna 2024. Ministarstvo nauke, tehnološkog razvoja i inovacija, Ministarstvo prosvete i Evropska mreža preduzetnika podržali su CNN Tech konferenciju i Regionalni forum za inovacije za promovisanje inovacija i preduzetništva. CNN Tech 2024 podstiče umrežavanje naučnositraživačkog sektora i industrije.

Saradnici ITN SANU aktivno učestvuju u organizaciji konferencije: dr Jelena Živojinović i dr Adriana Peleš Tadić su članovi naučnog odbora, dok je dr Nina Obradović član organizacionog odbora.

Ceremonija otvaranja i prvi dan konferencije, kao i Veče vina, organizovani su u hotelu Mona Plaza.

conference participants attending a conference dinner

Veče vina u hotelu Mona Plaza (prof. dr Đorđe Veljović, dr Miljana Mirković, dr Nina Obradović, master Isaak Trajković, prof. dr Vilijam Farenholc i dr Nataša Obradović)

Drugi deo konferencije organizovan je na Mašinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Dr Jelena Živojinović je održala predavanje po pozivu Dielectric and structural properties of Fe-DOPED mechanically activated SrTiO3 ceramics ( autori: J. Živojinović, A. Peleš-Tadić, D. Kosanović, A. Đorđević, N. Obradović).

conference presentation

Dr Jelena Živojinović (predavačica po pozivu), i prof. dr Goran Mladenović (predsedavajući)

Konferenciji je prisustvovalo više od sto učesnika sa različitim prezentacijama i velikim brojem postera. CNN Tech 2024 nije samo konferencija. To je dinamično raskršće na kom se eksperimentalna i numerička istraživanja sreću sa novim tehnologijama, podstičući saradnju, razmenu znanja i napredak.

Detaljnije informacije: http://cnntechno.com/

Pripremila i napisala dr Nina Obradović