Projekat WaPoDe na XV evropskoj noći istraživača

wapode poster

Koncept projekta #7377 - WaPoDe, finansiranog od strane Fonda za nauku Republike Srbije kroz poziv Prizma, predstavljen je na XV evropskoj noći istraživača.

three event participants

Prof. dr Ivana Stojković Simatović, dr Smilja Marković i Jovana Trajković, master fizičohemičar

XV evropska noć istraživača, najveći naučni događaj u Evropi, održana je 27. septembra 2024. godine. Osnovna ideja ove manifestacije je da se prirodne i društvene nauke približe deci i mladima na atraktivan način. Veliki broj profesora, naučnika, istraživača, doktoranada i master studenata Univerziteta u Srbiji i ove godine se uključio u manifestaciju, a među njima i Univerzitet u Beogradu – Fakultet za fizičku hemiju, gde je svoja istraživanja prikazao i tim projekta WaPoDe. U manifestaciji su učestvovali i saradnici ITN SANU angažovani na projektu.

wapode 2024 as

Dr Ana Stanković i Ana Nastasić, master fizičohemičar