Предавање др Ритма Синга о прогнози производње фотонапонских електрана заснованој на машинском учењу

Институт техничких наука САНУ позива вас на предавање др Ритма Синга (Rhythm Singh), доцента на Одсеку за хидро и обновљиву енергију Индијског института за технологију у Руркију, Индија.

Предавање др Синга под насловом Истраживања у области прогнозе производње фотонапонских електрана засноване на машинском учењу део је билатералног пројекта сарадње између Србије и Индије Прогноза производње фотонапонских електрана заснована на машинском учењу за подршку интеграцији у мреже у различитим климатским зонама широм Србије и Индије.

Предавање ће се одржати у просторијама Института техничких наука САНУ (соба 407) 24. јуна 2024. године, с почетком у 11.00 часова.

Lecture Explorations in Machine Learning-based Solar PV Forecasting