Учешће тркачког тима ИТН САНУ на традиционалној пословној трци у Београду

runners

Дана 26. септембра 2024. године, четворочлани тркачки тим под називом „СИЛНА“, који су чинили сарадници Института техничких наука САНУ др Смиља Марковић, заменица капитена, др Илија Батас-Бјелић, капитен, др Нина Обрадовић, и др Ана Станковић, учествовао је у традиционалној пословној трци у Београду (енг. Belgrade Business Run) и остварио завидне личне резултате и пласирао се на 286. место као тим са укупним временом 1:22:30 (три најбоља резултата на 5км).

Учешће тима СИЛНА, поред скоро 10.000 тркача из пословне заједнице Београда, допринело је бољој видљивости и позиционирању Института техничких наука не само као лидера у научној и иновационој делатности, већ и у добром балансу рада и живота, чему доприноси рекреативно трчање и дружење колега ван радног времена.