Менторске активности др Лане Поповић Манески у 2024. години

Др Лана Поповић Манески, виша научна сарадница у ИТН САНУ, била је коментор Ехсану Џафарију (Ehsan Jafari), који је 10. јуна 2024. године одбранио тезу под насловом Novel Approaches in Functional Electrical Stimulation for Rehabilitation: Development, Analysis, and Optimization, на Вишој нормалној школи у Лиону.

presentation front page

Чланови комисије за одбрану докторске дисертације били су:

• Проф. др Емилија Амброзини (Emilia Ambrosini), Политехнички универзитет у Милану, Италија
  • Проф. др Кеи Мазани (Kei Masani), Универзитет у Торонту, Канада
  • Проф. др Кристоф Отије (Christophe Hautier), Универзитет „Клод Бернар“, Лион, Француска
  • Др Мохамед Амин Метани (Mohamed Amine Metahni), Виша нормална школа у Лиону, Француска
  • Проф. др Алесандра Педроки (Alessandra Pedrocchi), Политехнички универзитет у Милану, Италија

phd thesis evaluation committee

Др Лана Поповић Манески је била коментор и Марјану Милетићу, који је 27. септембра 2024. године одбранио тезу под насловом Развој методе за реконструкцију стандардног електрокардиограма из троканалног мобилног електрокардиограма и примена за детекцију инфаркта миокарда, на Универзитету у Београду, Смер за мултидисциплинарне студије за биомедицинско инжењерство и технологије.

Ментори:

• др Лана Поповић Манески, Институт техничких наука САНУ, Београд
  • др Владан Вукчевић, Универзитет у Београду – Медицински факултет

Чланови комисије за одбрану докторске дисертације:

• др Јована Петровић, Институт за нуклеарне науке Винча, Институт од националног значаја за Републику Србију, Универзитет у Београду
  • др Саша Радовановић, Институт за медицинска истраживања, Универзитет у Београду
  • др Арсен Ристић, Универзитет у Београду – Медицински факултет

phd thesis evaluation committee

Др Поповић Манески је била члан комисије за одбрану докторске дисертације Жељка Гаврића. Теза под насловом Модел интеракције човека и рачунара заснован на праћењу покрета ока, одбрањена је 1. марта 2024. године на Факултету организационих наука Универзитета у Београду.

Чланови комисије за одбрану докторске дисертације:

• др Мирослав Миновић, редовни професор, Универзитет у Београду – Факултет организационих наука, ментор;
  • др Милош Миловановић, редовни професор, Универзитет у Београду – Факултет организационих наука, председник Комисије;
  • др Лана Поповић Манески, виши научни сарадник, Институт техничких наука САНУ.